Sıkça Sorulan Sorular


1. SAS Dinleti Programları kimler içindir ?

Programlar beyin fonksiyonlarının gelişimini desteklediği için uygumala alanı oldukça geniştir. Sıkılıkla çalışılan alanlar Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Disleksi, Öğrenme Güçlükleri, Dil&Konuşma Bozuklukları, Sosyal ve Davranışsal Problemler, Duygudurum Bozuklukları ile nörolojik temelli Otizm Spektrum Bozukluğu, Asperger ve Down Sendromu, Serebral Palsi, Beyin Hasarı, Felç Rehabilitasyonu alanlarıdır.

2. Herhangi bir yaş aralığı var mıdır ?

Programlar özellikle 3 yaş üstü çocuklarla yetişkin bireyler ve yaşlılar için uygulanabilmektedir. En yaşlı danışanımız 87 yaşında olmuştur.

3. SAS Dinleti Programlarınızın süresi ne kadardır ?

Programlar genellikle 4 hafta sürelidir (20 - 28 gün). Günde 1 ila 2 saatlik seanslardan oluşur. Kişinin başvuru nedenine göre belirlenir.

4. Dinleti programları güvenilir midir ?

Programlar kulaklık takılarak ses, müzik ve konuşma dinletilerinden oluştuğu için herhangi bir yan etkisi yoktur.

5. Dinleti programlarını evde (işte) uygulayabilir miyim ?

Dinleti programlarını SAS Centre Merkezlerindeki uzmanlarımız aracılığıyla ya da Bir SAS Uzmanı gözetiminde uygulayacağınız gibi kendiniz evde (işte) SAS Online aracılığıyla da uygulayabilirsiniz.

6. SAS Online uygulaması nasıldır ?

SAS Online, dinleti programlarınızı evinizde ya da işyerinizde yapmanıza imkan tanıyan bir uygulamadır. Bunun için ihtiyacınız olan bir kulaklık ve internet erişimi olan bir bilgisayara, tablet ya da cep telefonu. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

7. Birden fazla program alabilir miyim ?

Evet. İlk programınızı tamamladıktan yaklaşık 1 ay sonra diğer ikinci bir program alabilirsiniz. Her program arası 1 ay ara verilmesi önerilir.

8. Eğer çocuğum kulaklık takmak istemezse ?

Bazı çocuklar dokunma duyusuna aşırı hassas olduklarından kıulaklık takmak istemeyebilirler. Ancak bu durum çok kısa sürer ve sadece bir kaç gün deneme seanslarından sonra bu duruma alışırlar. Eğer uygulama merkezlerde yapılamazsa kendiniz evde uygulayabilirsiniz. Programlar uyku sırasında da uygulanabilir.

9. Programlar sonrası hangi alanlarda ilerlemeler görülmektedir ?

Dinleti programları her bireyin ihtiyacına göre özel olarak hazırlandığı için sonuçlarda bireyden bireye değişmektedir. Sonuç alınan alanları sıralarsak eğer; Dikkat, konsantrasyon ve motivasyon becerileri, Dil ve konuşma becerileri, anlama-algılama ve öğrenme becerileri, okuma-yazma ve disleksi, denge ve motor beceriler, davranış ve sosyal iletişim, duyusal işlemleme süreçleri, dikkat süresi, yeme ve uyku alışkanlıkları.

10. Dinleti programlarına katılmak istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Eğer bulunduğunuz yere yakın bir SAS Centre Merkezi ya da Bir SAS Uzmanı varsa ilk olarak onlara başvurmanızı öneririz. Size en yakın bir uzmanı ya da merkezi öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Dinletileri evde ya da işte uygulamak istiyorsanız lütfen tıklayınız.
Danışan Bilgi Formu

SAS Centre Danışma Hattı