Yaz Tatilini Huzurla Geçirmenizi Sağlayacak 8 İpucu

Huzurlu yaz tatili için 8 ipucu

Yaz Tatilini Huzurla Geçirmenizi Sağlayacak 8 İpucu


1. Güzel El Yazısı İçin Tarzan Merdiveni

Çocuğunuzun yazısının düzelmesini istiyorsanız, bu yaz Tarzan Merdivenleri’nde daha çok zaman geçirmesine izin verin. Tarzan merdiveni deyip geçmeyin; çocuklar bu hareketleri yaparken kaba motor becerisinin yanı sıra; el kaslarını, bir basamaktan diğer basamağa geçerken el-göz koordinasyonunu, bir sonraki hamle ile motor planlamasını, duruşunu ve denge sistemlerini çalıştırdığından yazı yazmak için gerekli bütün becerilerini geliştiriyor.2. Peçete ile Doğru Kalem Tutuşu

Doğru kalem tutuşunu öğretmek için bir peçeteden yardım alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yüzük ve serçe parmağı ile peçeteyi tutup geri kalan 3 parmağı ile kalemi tutmasını sağlamak.


3. Korkulara Karşı Ev Yapımı İksir

Hemen hemen her çocuğunun hafif ya da ağır dereceli korkuları vardır; kimisi canavarlardan kimisi böceklerden kimisi de öcülerden korkar. Siz de çocuklarınızı öcü ile korkutmak yerine onlarla birlikte “Öcü Savar” iksiri hazırlayın. Bunun için boş bir sprey şişesi, biraz su ve aktarlardan alacağınız lavanta, yasemin ya da vanilya gibi uçucu yağlardan birkaç damla yeterli olacaktır. Böylece hem korkulardan hem de kötü kokulardan kurtulun.
4. Konsantrasyon İçin Plates Topu

Pilates topları çocukların temel kas gelişimi hakkında farkındalık yaratması ve bu alanı geliştirmesi için çok yardımcı bir unsur. Yazın çocuğunuzun masa başında yaptığı tüm aktivitelerde pilates topundan yararlanabilirsiniz. “Denge ve Dikkat” arasındaki ilişkiyle ilgili daha fazla bilgi almak için: Tıklayınız

5. Barışma T-Shirt'ü

Yazın ebeveynleri çok yoran durumlardan birisi de çok fazla zaman geçirerek birbirine doyan kardeşlerin fazlasıyla kavga etmesi. Bunun çözümü de çok basit büyük bir t-shirtü kardeşlere aynı anda giydirin ve barışana kadar çıkartmalarına izin vermeyin.

6. Bir Mahrum Bırakma Yöntemi Olarak: Şarj Aletlerine El Koymak

Son zamanlarda en çok şikayet edilen konu çocukların elektronik aletlerle çok fazla zaman geçirmesi. Ebeveyn olarak bir ders vermek istiyorsanız; elektronik aletleri ellerinden almak yerine, sarj aletlerini ortadan kaldırın.7. Her Gün Değişen İnternet Şifresi

İnternetin şifresini günün görevleri tamamlanınca ödül olarak vermeye ne dersiniz?


8. Ve Kendinize Uzun Bir Kahve Vakti Kalması İçin: Büyük Bir Kutu

Çocuğunuzun içindeki ressamı çıkartması ve uzun bir süre kendi kendine oyalanması için mükemmel bir fırsat. İçine sığabileceği bir kutuyu ve rengarenk boya kalemlerini odanın ortasına koyun siz kahvenizin tadını çıkartın.
Bu makale 26263 kez okundu.

Benzer Yazılar

Sağ-Sol Beyin İletişiminin Önemi

SAS Dinleti Programlarının temel amacı; kulaklıklar aracılığı ile müziği, tonları ve konuşmaları birer araç olarak kullanarak beynin iki yarı küresinin birbiriyle uyumlu ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve böylelikle beyin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Yaz Tatili

Ülkemizde yaz tatili üç ay gibi uzun bir zamanı kapsıyor. Araştırmalar gösteriyor ki tatil süresi uzadıkça okul zamanında edinilen bilgi kayıba uğruyor ve bu bilginin geri kazanılması da uzun bir süre alıyor.

SAS Online Dinleti Programları

SAS Online Dinleti Programları ile evde kaldığımız bu dönemde stres ve kaygıdan uzaklaşmak ister misiniz?

Beyne Dair 11 İlginç Bilgi

İnsan beyni hakkında bilmediğimiz çok şey var; ama bildiğimiz ilginç gerçeklerden bazıları bu yazımızda paylaşacağız.