Sıkça Sorulan Sorular

10 yıllık tecrübemiz boyunca sizlerden gelen ve en fazla merak ettiklerinizi sizler için aşağıda derledik. Daha fazla merak ediyorsanız lütfen bizi 0312 236 65 65 numaramızdan arayın.1. SAS Dinleti Programı nedir ?

Uygulanması son derece kolay, özel tasarlanmış ses ve müziği kulaklıkla dinleyerek beynin daha verimli çalışmasını sağlayan bir programdır.

2. SAS Dinleti Programları kimler içindir ?

Programlar beyin fonksiyonlarının gelişimini desteklediği için uygumala alanı oldukça geniştir. Sıkılıkla çalışılan alanlar Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Disleksi, Öğrenme Güçlükleri, Dil&Konuşma Bozuklukları, Sosyal ve Davranışsal Problemler, Duygudurum Bozuklukları ile nörolojik temelli Otizm Spektrum Bozukluğu, Asperger ve Down Sendromu, Serebral Palsi, Beyin Hasarı, Felç Rehabilitasyonudur.

3. Herhangi bir yaş aralığı var mıdır ?

Programlar özellikle 3 yaş üstü çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar için uygulanabilmektedir.

4. SAS Dinleti Programlarınızın süresi ne kadardır ?

Programlar genellikle 14, 21, 24 gün süreli ve günde 20 dk, 30 dk, 40 dk ve 60 dakikalık seanslardan oluşur. Kişinin başvuru nedenine göre belirlenir.

5. Dinleti programları için SAS Centre merkeze gelmek gerekiyor mu ?

Hayır. Dinleti programlarını SAS Centre Merkezlerindeki uzmanlarımız aracılığıyla ya da Bir SAS Uzmanı gözetiminde uygulayacağınız gibi kendiniz istediğiniz yerde SAS Online aracılığıyla da uygulayabilirsiniz.

6. SAS Online programı nasıl uygulanır ?

SAS Online, dinleti programlarınızı istediğiniz yerde yapmanıza imkan tanıyan bir uygulamadır. Bunun için ihtiyacınız olan bir kulaklık ve internet erişimi olan bir bilgisayara, tablet ya da cep telefonu.

7. Birden fazla program alabilir miyim ?

Evet. İlk programınızı tamamladıktan yaklaşık 1 ay sonra diğer ikinci bir program alabilirsiniz. Her program arası 1 ay ara verilmesi önerilir.

8. Programlar sonrası hangi alanlarda ilerlemeler görülmektedir ?

Dinleti programları her bireyin ihtiyacına göre özel olarak hazırlandığı için sonuçlarda bireyden bireye değişmektedir. Sonuç alınan alanları sıralarsak eğer; Dikkat, konsantrasyon ve motivasyon becerileri, dil ve konuşma becerileri, anlama-algılama ve öğrenme becerileri, okuma-yazma ve disleksi, denge ve motor beceriler, davranış ve sosyal iletişim, duyusal işlemleme süreçleri, dikkat süresi, yeme ve uyku alışkanlıkları.

9. Sadece Ankara'da mısınız ?

Hayır. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Samsun, Zonguldak, Safranbolu, Manisa ve Uşak'ta SAS Centre tarafından eğitim almış, aynı iş ahlaki ve değerlerine önem veren yetkili uygulayıcılarımız mevcuttur.

10. Dinleti programlarına katılmak istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Eğer bulunduğunuz yere yakın bir SAS Centre Merkezi ya da Bir SAS Uzmanı varsa ilk olarak onlara başvurmanızı öneririz. Size en yakın bir uzmanı ya da merkezi öğrenmek için lütfen tıklayınız.


Danışan Bilgi Formu

SAS Centre Danışma Hattı