Sıkça Sorulan Sorular

14 yıllık tecrübemiz boyunca sizlerden gelen ve en fazla merak ettiklerinizi sizler için aşağıda derledik. Daha farklı sorularınız için lütfen bizi 0312 236 65 65 numaramızdan arayın.1. SAS Dinleti Programı nedir ?

Uygulanması son derece kolay, özel tasarlanmış ses ve müziği kulaklıkla dinleyerek beynin daha verimli çalışmasını sağlayan bir programdır.

2. SAS Dinleti Programları kimler içindir ?

Programlar beyin fonksiyonlarının gelişimini desteklediği için uygumala alanı oldukça geniştir. Sıkılıkla çalışılan alanlar Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Disleksi, Öğrenme Güçlükleri, Dil&Konuşma Bozuklukları, Sosyal ve Davranışsal Problemler, Duygudurum Bozuklukları ile nörolojik temelli Otizm Spektrum Bozukluğu, Asperger ve Down Sendromu, Serebral Palsi, Beyin Hasarı, Felç Rehabilitasyonudur.

3. Herhangi bir yaş aralığı var mıdır ?

Programlar özellikle çok küçük yaştaki çocuklardan başlamak üzere çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar için uygulanabilmektedir.

4. SAS Dinleti Programlarınızın süresi ne kadardır ?

Programlar genellikle 14, 21, 24 gün süreli ve günde 20 dk, 30 dk, 40 dk ve 60 dakikalık seanslardan oluşur. Kişinin başvuru nedenine göre belirlenir.

5. Dinleti programları için herhangi bir merkeze gelmek gerekiyor mu ?

Hayır. Dinleti programlarını Yetkili SAS Uygulayıcıları aracılığıyla istediğiniz her yerde uygulayabilirsiniz.

6. SAS Online programı nasıl uygulanır ?

SAS Online, dinleti programlarınızı istediğiniz yerde yapmanıza imkan tanıyan bir uygulamadır. Bunun için ihtiyacınız olan bir kulaklık ve internet erişimi olan bir bilgisayara, tablet ya da cep telefonu.

7. Birden fazla program alabilir miyim ?

Evet. İlk programınızı tamamladıktan minumum 3 haftalık aradan sonra uygulayabilirsiniz.

8. Programlar sonrası hangi alanlarda ilerlemeler görülmektedir ?

Dinleti programları her bireyin ihtiyacına göre özel olarak hazırlandığı için sonuçlarda bireyden bireye değişmektedir. Sonuç alınan alanları sıralarsak eğer; Dikkat, konsantrasyon ve motivasyon becerileri, dil ve konuşma becerileri, anlama-algılama ve öğrenme becerileri, okuma-yazma ve disleksi, denge ve motor beceriler, davranış ve sosyal iletişim, duyusal işlemleme süreçleri, dikkat süresi, yeme ve uyku alışkanlıkları.

9. SAS Yetkili Uygulayıcılarına nasıl ulaşabilirim ?

Bulunduğunuz şehirdeki uyguylayıcıya ulaşmak için lütfen tıklayınız.

10. SAS Yetkili Uygulayıcısı nasıl olabilirim ?

0312 236 65 65 numaralı hattan arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
SAS DİNLETİ PROGRAMLARINI AKTİVE ETME TALİMATLARI

1. E-mail adresinizi kontrol edin.

SAS Dinleti Programınız onaylandığında aşağıdaki gibi bir e-mail alacaksınız


2. SAS Dinletinizi hangi cihazdan dinlemek istediğinize karar verin.

Cihazınızın türü ne olursa olsun, internet erişiminin olması gereklidir. Ayrıca kulağı tamamen kapatan (kulak üstü) bir kulaklığa da ihtiyacınız olacaktır.


3. Android ya da Apple gibi akıllı telefonlar üzerinden dinleme.

Telefonunuza SAS Centre Uygulamasını indirin:

  • Android telefonlar için, mailde gelen Google Play düğmesine tıklayın, Play Store'a gidin ve "SAS Centre" uygulamasını aratın. Doğru SAS Center Uygulaması, mailde gördünüz SAS logosu olandır. Bu uygulamayı İndirin ve telefonunuza Yükleyin.
  • Apple iphone (iOS) telefonlar için, mailde gelen AppStore düğmesine tıklayın, App Store'a gidin ve "SAS Centre" uygulamasını aratın. Doğru SAS Center Uygulaması, mailde gördünüz SAS logosu olandır. Bu uygulamayı İndirin ve telefonunuza Yükleyin.

Daha sonra telefonunuza indirdiğiniz SAS Center Uygulamasını bulun (SAS logosunu görecekesiniz) ve tıklayın. Uygulamayı açtıktan sonra “+” simgesine basın, e-mailde belirtilen SAS Dinleti Program Şifrenizi girin ve onaylayın. SAS Dinletiniz artık Uygulamada görünecektir.

SAS ile mutlu dinletiler dileriz !

4. Bilgisayar, laptop ya da tablet üzerinden.

SAS Dinletinizi eğer bir bilgisayar, laptop ya da tablet üzerinden dinlemek isterseniz eğer mailde 'SAS Dinleti Programına Başla' sekmesine tıklayınız. Daha sonra aşağıdaki gibi bir giriş ekranı karşınıza çıkacak.Ekranda şifremi belirle butonuna tıkladığınız açılan ekranda e-mail adresinizi girip gönder butonuna basınız. Burada önemli olan nokta e-mail adresinizin bizimle paylaştığınız aynı e-mail adresi olduğundan emin olmanızdır.

Daha sonra e-mail'inizi kontrol ediniz. SAS Center'dan aşağıdaki örneğe benzer bir e-mail alacaksınız. Eğer bu e-maili bulamazsanız lütfen spam kutunuzuda kontrol ediniz.


Bu e-mailde, 'Şifremi Belirle' sekmesine tıklayın. Daha sonra aşağıdaki sekme açılacaktır.


Seçtiğiniz kişisel şifrenizi "Şifre" alanına girin, ardından aynı şifreyi tekrarı yazan alanda tekrarlayın ve mavi tuşla onaylayın. Artık SAS hesabınız için kişisel şifrenizi belirlemiş oldunuz.

Yukarıdaki şifre aktivasyonunun yalnızca bir kez gerçekleştirilmesi gerekir; bu işlem gerçekleştikten sonra SAS Centre web sitesine (https://sascentre.com/) giriş yaparak SAS Dinletinize başlayabilirsiniz.

SAS Centre web sitesine girdiğinizde (https://sascentre.com/) sağ üst menüde "Giriş" sekmesine tıklayın ve mail adresiniz ve belirlemiş olduğunuz şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra SAS Dinleti Programınızı ekranda göreceksiniz.

Ve dilediğiniz zaman kulaklığınızı takarak dinletinize başlayabilirsiniz.

SAS ile mutlu dinletiler dile !


Danışan Bilgi Formu

SAS Centre Danışma Hattı